O.Torvald Слова пісень
O.Torvald
«О.Torvald» («Оторвальд») — український рок-гурт, заснований 2005 року в Полтаві. У 2006 році гурт переїхав до Києва. Перший студійний альбом «O.Torvald» вийшов 2008 року. Станом на 2016 рік гурт має 6 платівок. Зараз гурт складається з п'яти музикантів. Гурт представлятиме Україну на Євробаченні-2017 у Києві з композицією «Time» («Час»).

Історія створення гурту починається з дитячого знайомства Євгена Галича з Денисом Мизюком (1994 р.). Велике бажання обох грати рок-н-ролл привело до появи в 1999 році гурту «Крути! Педалі», який проіснував до 2005 року. 4 листопада 2005 року в Полтаві було засновано «О.Torvald». До складу нового колективу з попереднього перейшли Євген Галич (вокал), Денис Мизюк (гітара), Олександр Нечипоренко (гітара) та Ігор Одарюк (поміня́в тромбон на бас-гітару). До команди приєднався ударник. Вже за 5 місяців (2006 р.) музиканти переїхали до Києва і винайняли великий приватний будинок, у якому перший час мешкали всі разом

Як і всі молоді гурти, брали участь у конкурсних фестивалях, зокрема GBOB, Червона Рута, Перлини Сезону, Таврійські ігри. Одночасно гурт записував свої пісні, багато з яких так і залишились у демо-варіантах. Наприкінці 2007 року на одній з київських студій «O.Torvald» почав записувати свій дебютний альбом, зведення довірили Сашкові Піпі (екс-ВВ, Attraktor). Диск із назвою «O.Torvald — 2008» побачив світ у травні 2008-го на лейблі «Весна Music», музиканти доповнили його відеокліпом пісні «Не залишай». Після виходу дебютника про «O.Torvald» заговорили серйозніше, гурт дедалі частіше почав з'являтись на телебаченні, радіо та в інших ЗМІ. Наступне відео зняли вже не на пісню з альбому, а на старий трек «Почуття». На початку 2009 року американський режисер українського походження Алекс Баєв запропонував членам гурту зняти два відеокліпи. Він давно мріяв створити відео для гурту з України. Було вирішено фільмувати пісню з альбому гурту «Київ-Лондон» та зовсім свіжий запис «Не грузи». Робота над кліпами тривала два місяці.

Масове визнання прийшло до групи після видання другого альбому «В тобі» у вересні 2011 року. Альбом складався з 12 пісень, три з яких були відеокліпами. «O.Torvald» презентував свій диск у 30 містах України під час осіннього турне, яке мало назву «В ТОБІ TOUR 2011». Другий альбом гурту «В тобі» багато в чому відрізнявся від дебютного диску. З приходом до гурту нового ударника та басиста група зазвучала інакше. У лютому 2012 року музиканти влаштувати акустичний тур, під час якого записували всі свої виступи. В квітні допрацьовані на студії концертні записи було видано як диск «Акустичний». Одночасно музиканти «O.Torvald» почали роботу на третім студійним альбомом. Влітку гурт зіграв на 20 фестивалях, серед них Prosto Rock (з Linkin Park, Garbage), Краще Місто (з Evanescence, The Rasmus), Захід, Ekolomyja (Польща). На фестивалі Global Gathering у липні музиканти спільно з DJ Tapolsky та VovKING представили спільний електронно-роковий міні-альбом «Використовуй нас». Восени було оголошено про вихід третього студійного альбому «Примат» та презентовано відеокліп на пісню «Mr.DJ». Відео не пройшло цензуру жодного з музичних телеканалів. Альбом вийшов 23 листопада і містив 16 записів, у рамках туру на його підтримку музиканти зіграли понад 20 концертів.

Восени 2014 року гурт оголосив про вихід п'ятого альбому «Ти Є». Він з'явився 4 грудня 2014. 25 лютого 2017 року гурт «O.Torvald» переміг у фіналі українського національного відбору міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення 2017», де буде представляти Україну. Пісенний конкурс відбудеться 9, 11 і 13 травня у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) Києва. Cпонсором підготовки гурту до пісенного конкурсу став телеканал СТБ.