Тоня Матвієнко Слова пісень
Тоня Матвієнко

Тоня Матвіє́нко (Антоні́на Петрі́вна Гончар; нар. 12 квітня 1981, м. Київ) — українська співачка. Має голос схожий з голосом матері — Ніни Матвієнко. Ніна Матвієнко як мама мала неабиякий вплив на Антоніну. Вже в 1991 році поїхала з нею, десятирічною, на гастролі до США, і то були перші виступи Тоні. А 1992 року на Майдані Незалежності співала Гімн України.

1999 року закінчила Київську спеціальну музичну школу-інтернат ім. М. Лисенка за спеціальністю «хоровий диригент». Потім закінчила Київський національний інститут культури і мистецтв, за спеціальністю «менеджер із зв'язків з громадськістю». 2010 року у тому ж виші отримала другу вищу освіту за спеціальністю «вокаліст народного співу» (факультет музичного мистецтва, кафедра народного пісенного виконавства). Першою була посада співачки у Художній галереї. Згодом працювала піарником у рекламній агенції. 2002 року — дипломант «Першого всеукраїнського конкурсу естрадного співу», на якому виступає у дуеті з К. Герасимовою. 2006 року співачка стає солісткою камерного оркестру «Київські камерати», де співала її матір. Після першого прослуховування керівник ансамблю Валерій Матюхін пожартував: «Матвієнко звільнена — Антоніна прийнята». Виконуючи складні класичні твори, виступаючи як сольно, так і разом з оркестром чи з хором, беручи участь разом з матір'ю в різноманітних концертах, акціях та турах, вона одразу привернула увагу неповторним тембром голосу та манерою виконання.

У 2007 році записала свою першу пісню «Не метелиця лугом стелиться». Протягом 2010 року грає в театральній виставі «Скіфські камені», режисера Вірляни Ткач (мистецької групи «Яра», експериментального театру «LA MAMA», США, Киргизстан та Україна). У 2012 році відбувся спільний тур з Арсеном Мірзояном. Почався 7 травня у місті Суми, далі були Тернопіль, Луцьк, Чернівці, Львів, Ужгород та фінальний виступ — місто Запоріжжя. У 2013 році виходить перший, записаний спільно з Ніною Матвієнко, альбом «Нове та найкраще». У липні 2013 року виступила на Global Gathering Ukraine разом з дуетом Tapolsky & VovKING. Музиканти представили спільну роботу та вразили всіх унікальним міксом Тоніного вокалу та електронної стилістики. Восени 2013 року стала хедлайнером на першому польсько-українському фестивалі «Наша Галичина». Фестиваль проводився 10-13 жовтня на центральній площі у Кракові.