Оксана Муха Слова пісень
Оксана Муха

Оксана Володимирівна Муха (16 червня 1981, Львів) — українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. Народилась у Львові, батько баяніст, має вищу музичну освіту, мати медик. У 1996 році закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені Соломії Крушельницької по класу скрипки (викладач Т. Луцик). Поступила і у 2000 році закінчила Львівське державне музичне училище імемі С. Людкевича (клас скрипки, викладач О. Макарик), у 2005 році закінчила Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка (клас скрипки, викладач О. Андрейко).

Паралельно з навчання у 2003—2004 роках працювала артисткою оркестру оперної студії при Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. З 2002 року як співачка-солістка співпрацює із львівськими вокально-інструментальними колективами. У 2004—2008 роках — артистка оркестру Львівського муніципального камерно-симфонічного оркестру «Леополіс». У 2006 році починає співпрацю з Мистецьким об'єднанням «Дударик назавжди», разом з яким записує того ж року компакт-диск «Галичанка». Із хоровою капелою «Дударик» та симфонічним оркестром як солістка-співачка в червні 2007 року дебютувала на львівських сценах у проекті «Мамине серце», виконуючи колискові пісні. Разом із капелою «Дударик» бере участь у концертах та фестивалях, у тому числі міжнародних. У 2010 році видала сольний альбом «Re: sheto», над яким працювала з 2006 по 2008 роки. У квітні 2011 р. отримала Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик (Львів).

У 2013 році Оксана Муха разом із Тарасом Чубаєм, «Піккардійською терцією», Павлом Табаковим та хоровою капелою Трембіта створюють музичний проект «Проект Івасюк», в рамках якого провели тур по Україні, що розпочався з 4 концертів у Львові та концерт в Києві. 9 квiтня 2013 року бере участь у проекті «Незабутня Квітка», присвяченому 60-літтю з дня народження Квітки Цісик, в якому разом із академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» виконала 8 пісень з репертуару Квітки. У 2014 році Оксана Муха видала альбом «Колядки та щедрівки» і презентувала його на сольному концерті «Різдво в Опері». 3 березня 2015 року бере участь у концерті «Проект-Івасюк. Перезавантаження.» У проекті взяли участь Піккардійська терція, Оксана Муха, Олександр Божик, Брія Блессінг, джаз-гурт ShokolaD, MANU. На концерті твори Володимира Івасюка зазвучали в електронній та джазовій обробці. Вперше були виконані невідомі інструментальні твори композитора, а також маловідома пісня «Відлітали журавлі».