Шпилясті кобзарі Слова пісень
Шпилясті кобзарі

Шпилясті кобзарі (Shpyliasti kobzari) — український музичний гурт, до складу якого входять шість бандуристів. Заснований восени 2010 року. Усі учасники гурту є випускниками Стрітівської школи кобзарського мистецтва. Засновник і лідер гурту — Ярослав Джусь, випускник Київського національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, член Національної спілки кобзарів України.

Гурт виконує кавер-версії світових хітів та українських народних пісень, використовуючи український народний інструмент — бандуру. У 2011 році колектив увійшов до 50-ки найталановитіших за версією шоу «Україна має талант-3». Після цього виступу гурт взяв участь в аналогічному проекті «Хвилина слави», де пройшли до суперфіналу. Протягом наступних років гурт виступав на сценах багатьох міст України, а також у Канаді, Німеччині, Росії, Узбекистані. У 2013—2015 — учасник проектів «Мистецький Арсенал», фестивалів «Трипільське коло», «Ше.Fest», «КобзАрт», «ГОГОЛЬ FEST», «Корейська хвиля», мотофестивалю «Тарасова гора», Мегамаршу вишиванок, АРТ-пікніка Слави Фролової тощо. У 2014 році гурт неодноразово виступав перед учасниками Євромайдану, а згодом — давали благодійні концерти для вояків АТО та населення постраждалих від окупації міст Донецької області.

На думку учасників гурту, реконструйована в середині XX століття бандура має всі можливості для виконання на цьому інструменті сучасного репертуару, який на сьогодні ще не був використаний. Натомість подача «традиційного репертуару у несподіваному вигляді» мала на меті «здивувати країну новими обличчями, новим поглядом на цей інструмент, спробувати зробити справжнє бандурне шоу».