Андрій Миколайчук Слова пісень
Андрій Миколайчук

Андрій Михайлович Миколайчуук (нар. 6 грудня 1959) — український співак, композитор, поет та аранжувальник. Автор і виконавець популярних пісень «Піду втоплюся», «Підпільник Кіндрат», «Агент Кольцов». Лауреат фестивалю «Червона рута» у 1989 році.

Народився 6 грудня 1959 у місті Умань, Черкаської області. Закінчив Уманське музичне училище та музично-педагогічний інститут. Вісім років працював музичним вихователем у дитячому садку № 8 м. Умані.

У 1989 році подав заявку на виступ на першому українському фестивалі Червона рута. З піснями «Піду втоплюся» та «Підпільник Кіндрат» став лауреатом другої премії у жанрі поп-музики (випередивши Павла Дворського) та здобув приз глядацьких симпатій.

Після перемоги на Червоній Руті протягом двох років він працював у Львові в театрі «Крива люфа» зі своєю програмою та двома десятками пісень («Підпільник Кіндрат», «Наркомани», «Піду втоплюся», «Партизани», «Лисина Котовського», «Аґент Кольцов», «Нестор Іванович», «Весілля в Малинівці», «Отаман»), однак після цього зупинив творчу діяльність[1]. Тоді він навчався в Дрогобицькому педагогічному інституті і єдиним новим твором за цей час став подарований в 1993 році Павлом Зібровим «Лист до Парижа».