«Рожаниця» – Богиня родини, людської долі, родючості, домашнього вогнища, берегиня живої води, наділена мудрістю пророчиця, покровителька кохання, багатства, щастя, краси та шлюбу. Вона опікується жіночою долею та дітонародженням. Згідно з древньою вірою, Богиня вдень і вночі оберігає кожну матір і її немовля від злих сил, а також має таємничий зв’язок із зірками.
Основою діяльністю ансамблю є виконання автентичних пісень, відтворення традиційної календарної та родинно-побутової обрядовості, проведення майстер-класів з народних танців та ремесел (писанкарства та виготовлення ляльок-мотанок).
Репертуар колективу є результатом фольклорно-етнографічних експедицій керівника гурту та його учасниць, які залюбки збирають фольклор різними куточками рідної Батьківщини. Пісні, танці й обряди записані від безпосередніх носіїв народної традиції. Це переважно український фольклор Слобожанщини, Полісся, Поділля та Центральної України, а також деякі болгарські, молдавські, польські та російські народні пісні, записані від національних етнічних меншин, які проживають на території України.
У липні 2012 року вийшов дебютний альбом гурту «Рожаниця» - під назвою «Ворота, розходітеся». Для своєї першої роботи учасниці колективу обрали структуру – річного календарного циклу.., циклу життя. Все починається з Різдва, колядками й щедрівками, а далі через веснянки, купальські та петрівчані пісні приходить до осені, до весільного обряду. Звичайно, все це прикрашено всілякими побутовими, ліричними, жартівливими та застільними піснями – в цілому дуже яскраве та різноманітне пісенне мереживо.
На початку 2014 року відзнято музичний відеокліп на пісню «Ой пряла б я кудєліцу» Не зупиняючись на досягнутому «Рожаниця» продовжує й далі плідно працювати та весь час вдосконалює свої творчі навички й здібності. На весні 2014 року народився другий аудіо альбом гурту під назвою «Смородина – то не ягода». Основою якого стали родинно-побутові та родинно-обрядові пісні. У січні 2016 року ансамбль презентував свій третій диск - "Загадайте колядувать". До якого увійшли яскраві зразки колядок та щедрівок, що традиційно виконуються на зимові свята від Різдва до Водохреща, а також кілька жартівливих пісень, які були зібрані керівником та учасниками гурту в польових дослідженнях різними регіонами України, від безпосередніх носіїв місцевих традицій.