Оксана Пекун Слова пісень
Оксана Пекун

Оксана Пекун (нар. 2 листопада 1969, м. Тернопіль) — українська естрадна співачка, телеведуча. Заслужена артистка України (1998), народна артистка України (2011). Закінчила середню школу № 10 у Тернополі, музичну школу № 2, факультет початкових класів у Тернопільському педагогічному інституті (нині Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка), де здобула спеціальність «вчитель початкових класів і музики».

Співала в інститутському вокально-інструментальному ансамблі «Молодість». Керівником його тоді був композитор і аранжувальник Олександр Бурміцький, який написав для Оксани пісні, з якими вона заявила про себе як естрадна співачка. Серед них — «Кав'ярня кохання» та «Не залишай», написані на вірші Олени Лайко. У складі ансамблю «Молодість» стала учасницею фестивалю «Червона рута—91». Стала дипломантом фестивалю-конкурсу імені Володимира Івасюка. Пісні співачки п'ять років поспіль ставали шлягерами року, виборюючи почесні «золоті» диски на однойменному фестивалі. Це композиції «Вперше», «Квіти в дарунок», «Дика орхідея», «Відлітаю, прощай».

Пісня «Зелен клен», яку написали Ігор Поклад і Юрій Рибчинський, що в оновленому варіанті увійшла до репертуару Оксани Пекун, була названа шлягером ХХ століття. Співпрацює з продюсером Володимиром Коваленком. Саунд-лідером команди Оксани Пекун є композитор та аранжувальник Олег Макаревич. Саме його пісня «Відлітаю, прощай» на вірші Олени Лайко докорінно змінила як музичний образ Оксани Пекун. Такі пісні як «Ти будеш мій», «Поцелуй меня», «Танець ай-яй-яй», які вимагали вже для створення відповідного образу і участі на сцені балету, і справжнього шоу. Результатом творчої співпраця Оксани Пекун з поетесою Оленою Лайко є більше 10 пісень. На пісню «Ти будеш мій» в 1998 році був знятий перший «серйозний» кліп Оксани, оскільки усі попередні роботи («Квіти в дарунок», «Новорічна зоря», «Вперше», «Ти не той») були якоюсь мірою «пробою пера».

У доробку Оксани Пекун є ще кліпи «Відлітаю-прощай» (режисер Євген Петров) і «Зелен клен» (режисер Віктор Підгурський). У 2008 році на Першому Національному телеканалі з'явилася музична програма для всіх поколінь «Фольк-music» (автор і керівник проекту Володимир Коваленко). Мета програми: відродити українську народну пісню, неповторний мелос українського народу і разом з тим популяризація автентичної музики насамперед серед молоді. Оксана Пекун стала незмінною ведучою програми. «Фольк-music» — це пошук та відродження українського музичного етносу, автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України. А ще — це популяризація автентичної музики, насамперед серед молоді. Адже сучасне аранжування української музичної спадщини вдихають у неї нове життя. У цій програмі постають як професійні, так і аматорські колективи, а зіркові учасники програми нерідко представляють на розсуд аудиторії власні варіації відомих музичних творів, або й оригінальні пісні з домішками українського автентичного стилю. Програма «Фольк-music», разом з ведучою, була номінована на найкращу музичну програму України Національної премії України «Телетріумф» (номінація «Музична передача»). Завдяки програмі «Фольк-music» репертуар співачки поповнився низкою народних пісень. Це стало своєрідним поштовхом до виходу нового альбому «Козачка». Мешкає в Києві.