Наталія Бучинська Слова пісень
Наталія Бучинська

Ната́лія Любоми́рівна Бучи́нська (нар. 28 квітня 1977, Львів) — українська естрадна співачка, режисер, юрист, громадсько-політична діячка. Заслужена артистка України (1999). Уже з першого курсу навчання у виші Наталія бере участь у пісенних конкурсах та фестивалях. У 1995 р. здобуває свою першу перемогу в конкурсі «Міс академія». 18 лютого 1995 перемагає у фестивалі «Червона рута».

Юна співачка бере участь у фестивалях «Молода Галичина», «Співаночка-джазочка» (Новояворівськ), «Пісня буде поміж нас» (Трускавець), «Мелодія», «На хвилях Світязя», «Перлини сезону», «Доля», та стає лауреатом конкурсу «Пісня року» (1995—1998).

У 1998 році — приїжджає до Києва на запрошення Державного ансамблю пісні і танцю Міністерства внутрішніх справ України, проходить прослуховування і стає солісткою. Саме тоді й зустрічає свого майбутнього директора Леоніда Радченка, який став не тільки її творчим наставником, а й другом по життю. Того ж року її пісня «Послухай, шелестять дощі…» стала «Піснею року». Брала участь у «Пісенному вернісажі» (1998—2002), їздила з великою концертною програмою в Косово.

Наталія Бучинська стала наймолодшою народною артисткою України. Вона дала понад 800 концертів. У її репертуарі понад 160 пісень. Співачка виконує пісні українською, російською, вірменською, англійською та французькою мовами. Авторами пісень є, зокрема, Ніколо Петраш, Юрій Рибчинський, Руслан Квінта, Володимир Матецький, Любаша та інші. До речі, спеціально для нового альбому Любаша вперше написала українську пісню «Крила».