МЕРІ Слова пісень
МЕРІ

МЕ́РІ — український рок-гурт, створений у 1996 році в місті Трускавці. Лідер гурту — Віктор Винник. У творчому доробку — 3 студійні альбоми: «Мерідіани» (2007), «Війни в прямому ефірі» (2010), та «Кулями любов...» (2014), 14 кліпів. У 1996 році в місті Трускавець на той час студент художнього факультету Віктор Винник і старшокласник Тарас Ших, від «нічого робити», заснували акустичний гітарний дует. Першими слухачами були близькі та знайомі люди. Певний час дует існував без конкретної назви. Сам Віктор Винник стверджує, що починалося усе з посиділок на кухні. Тому назвати початки творчості саме гуртом дуже важко. Вперше назва «МЕРІ» прозвучала у 1998 році в місті Тернополі, на фестивалі авторської пісні в міській філармонії.

Віктор Винник: …Коли конферансьє запитав: «А як вас оголошувати?» — не було часу думати, і хтось сказав: «Та хай буде „МЕРІ…“. Була в нас тоді така пісенька, „Мері second-hand“, — тобто все було спонтанно і не надумано, так би мовити, „а ля пріма“…

У цей самий час до угрупування долучились ще кілька учасників: Іван Бондарчук (бас-гітара) та

Міша Стець (клавішні). «МЕРІ» отримала електричне звучання. У 1998 році Віктор Винник паралельно розпочинає співпрацю з групою «Немо», яка триває до 2003 року. На студії «NAU» (творча майстерня групи «Немо») записуються перші професійні фонограми. 1999 року виходить перша відеоробота гурту до пісні «Тепер ти ангел». У 2000 році гурт покинув Іван Бондарчук (бас-гітара), йому на зміну прийшов Петро Гирич. Згодом пішов і Міша Стець (клавішні). У 2001 році Віктор Винник переїжджає до Києва. Триває запис нових пісень. У 2003 році було записано пісню «Мерідіани», яка швидко здобула популярність на FM-станціях країни. До групи долучається ударник Віктор Лесюк. Готується нова програма, яку було представлено 19 вересня 2003 року у львівському клубі «Picasso». Акція дістала назву «Осінній Львів збирає друзів». Окрім «МЕРІ», там були присутні гурт «Немо» та брейк-денс формація «Soul B». Саме цю дату прийнято вважати відправною точкою, початком нового етапу в розвитку «МЕРІ». За останні роки склад «МЕРІ» неодноразово змінювався. У 2004 році у групу прийшов Микола Гаврилів (клавішні). У цьому ж році гурт покинув Віктор Лесюк, його замінив барабанщик Любомир Кульчицький. У 2006 році склад колективу знову зазнає деяких змін. Його покидає Любомир Кульчицький, а натомість приєднуються барабанщик Володимир Андрієвський та гітарист Віталій Гудзій. У 2009 співпрацю з групою припинив Петро Гирич, якому на зміну долучився бас-гітарист Володимир Панів. Восени 2009 на студії"NAUMUSIC" завершено роботу над черговим альбомом. У 2010 колектив залишив гітарист Тарас Ших.

Історія «МЕРІ» триває. Група концертує, підтримує дружні зв'язки з українськими та зарубіжними виконавцями. Навколо команди гуртуються творчі неординарні особистості, що дає право говорити про «МЕРІ» не лише як про музичний гурт, а як про своєрідну творчу формацію.