Катя Chilly Слова пісень
Катя Chilly

Катерина Петрівна Кондратенко (Київ, Україна) — сучасна українська співачка, музикант і композитор, виступає під сценічним псевдонімом Катя Chilly. За тринадцять років професійної кар'єри випустила чотири альбоми, що отримали значну увагу преси і глядачів.

Катя Chilly народилася 12 липня 1978 року у м. Києві. На телебачення Катя вперше потрапила влітку 1986-го — концерт «Діти Чорнобиля» в одному з піонертаборів показало наше телебачення. Це був перший серйозний виступ восьмирічної Каті, вона виконала пісню «Тридцать три коровы». Співачка згадує: «Все це випадково знімалося телебаченням, і я відчула, як до моєї крові потрапив вірус сцени, який, в принципі, неможливо вивести».

Навчаючись в третьому класі загальноосвітньої школи, Катя ретельно відвідувала фольклорний колектив і співала в дитячому фольклорному хорі «Ореля». Крім того брала уроки в музичній школі по класу фортепіано і віолончель. Пізніше (в сьомому класі — прим.) фольклорне відділення школи мистецтв. Потім прийшла черга Українського гуманітарного ліцею при Національному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Далі Катя вивчає фольклористику на філологічному факультеті все того ж університету.

Творчий шлях почався ще в 1992 році, коли Катя отримала гран-прі на конкурсі «Фант-лото Надія» з піснями своєї вчительки Ірини Сивохіної «Білі крила» і «Бісенятко». На цьому конкурсі доля звела її з композитором Сергієм Івановичем Сметаніним, котрий зрідка виступав як автор-виконавець, а частіше писав репертуар молодим співакам. Він почав писати і для Каті. Це такі пісні як «Прости, прощай» чи «Буде так». З весни 1996 року Сергій зосередився на поп-авангардному проекті (поєднання прадавніх слов'янських ритуальних співів з надсучасно аранжованою музикою) із співачкою Катею Кондратенко. З 30 травня вона живе з новим іменем Катя Chilly.