Гуляйгород Слова пісень
Гуляйгород

Гуляйгород — український фольклорний ансамбль. Гурт «Гуляйгород» був створений 2002 року в місті Кіровограді. Заснований гурт став природним продовженням студентських колективів «Дикий Карапет» та «Златопіль». Саме з Кіровоградщини родом значна частина учасників колективу.

Учасники гурту «Гуляйгород» активно займаються дослідженням традиційного українського фолькльору Середньої Наддніпрянщини (Черкащина, Полтавщина, Кіровоградщина). В репертуарі гурту є традиційна інструментальна музика, обрядові та побутові пісні, а також танці. Пісенний матеріал подається в традиційній манері багатоголосного співу, характерної для центральної України. Ансамбль ставиться до фольклору, як до розвиненої самобутньої культури, через це не допускає жодних обробок, «чи покращень» автентичного першоджерела для досягнення зовнішних сценічних ефектів. При виконанні, приділяється увага збереженню неповторного колориту місцевих традицій. «Гуляйгород» не механічно копіює, а органічно засвоює традицію, своєрідно намагається їй наслідувати.

Учасники гурту також проводять майстер-класи традиційних українських танців, таких яких «Гопак», «Орлиця», «Гречаники», «Баламут», «Молодичка» та інші, у супровіді «троїстої музики», до складу якої входять дві скрипки, басоля й бубон.

Гуляйгород є учасником фестивалів, мистецьких акцій та різних фольклорних проектів в Україні, Німеччині, Польщі, Литві, Грузії, Данії.