Ґринджоли Слова пісень
Ґринджоли

Ґринджо́ли — український музичний гурт з Івано-Франківська. Також відомий як GreenJolly. Лідери гурту, Роман Калин (екс-«Захід», «Минула юнь») і Роман Костюк здружились 1992 року, коли вони стали учасниками веселого Івано-Франківської гурту «Нема Марлі» — грали ямайські реґі з домішками української аутентики.

Гурт «Ґринджоли» було створено 1997 року в Івано-Франківську, ставши наступником гурту «Нема Марлі», у якого була на той час пісня «Ґринджоли». Згодом назва пісні перетворилася у назву всього проекту. Назва утворена від західноукраїнського «ґринджоли» (дерев'яні «сани»), яке фонетично ідентичне англійському словосполученню green jolly («зелений веселий» або «зелені веселі»)[1]. Учасниками новоствореного гурту стали Роман Калин (вокал, бас-гітара), Роман Костюк (гітара) й Олександр Уніцький (клавішні, саксофон; екс-«Бункер Йо»). В жовтні 1998 року «Ґринджоли» стали лауреатами другої премії фестивалю «Майбутнє України», в січні 1999-го — лауреатами другої премії фестивалю «Мелодія», в листопаді 1999-го лауреатами третьої премії на «Перлинах сезону». З часом Роман Калин та Роман Костюк створили власну студію звукозапису «Рому Рекордс»; Роман Костюк працював звукорежисером на радіо «Західний полюс», а Роман Калин був диктором на місцевому телебаченні «Третя студія».

В 2003-2004 роках Роман Калин та Роман Костюк взяли участь у створенні та виданні дебютного альбому гурту «Фліт» під назвою «Світ такий…». В листопаді 2004-го, після першого ж революційного мітингу в рідному Івано-Франківську, два Романи зажевріли створити пісню, яка надихнула б мітингувальників. На запис пішло чотири години, і вони відразу заспівали її на місцевому майдані. Хтось виклав пісню в Інтернеті, й наступного дня її вже співали в Києві. Так пісня «Разом нас багато» стала гімном Помаранчевої революції, а маловідомий провінційний гурт «Ґринджоли» (як їх на той час частіше називали) водночас став знаменитим. Пісня «Разом нас багато» стала хітом не лише в Україні, але й за кордоном. Того ж 2004 року записується сингл гурту з однойменною назвою. 2005 року гурт узяв участь у пісенному конкурсі «Євробачення» з адаптованим варіантом пісні «Разом нас багато» та посів 19-те місце.

Того ж 2005 року з «Ґринджолами» підписав контракт лейбл «Ukrainian records» і до кінця року гурт випустив свій перший альбом під назвою «Хай буде так». Альбом складається з 16 композицій. На пісні «Весілля», «Я не знаю слова досить» і «Разом нас багато» знято кліпи. У Росії альбом випустила російська компанія «M2BA/Music World». У російському варіанті гурт представлений як GreenJolly. Також було перевидано сингл «Разом нас багато» зі включеними відео та піснею на конкурс «Євробачення». У 2005-2006 роках «Ґринджоли» здійснили тур по Україні, а також за кордоном, зокрема, у Ватикані. У березні 2006 року соліст гурту Роман Калин балотувався в Івано-Франківську обласну раду від партії «Пора!». Проте депутатом не став, оскільки партія не подолала 3 % бар'єр.

2008 року гурт записав свій новий альбом — «Любиш — не любиш», до якого увійшли 11 композицій. Також майже повністю оновлюється склад гурту. З 2010 року гурт, фактично, існує лише в особі Романа Калина, який продовжує періодично виконувати пісні гурту, а також записувати нові композиції. В грудні 2013 року Калин був запрошений для участі в програмі «Зелений вогник» на каналі «ТВі», де він виконав пісню «Разом нас багато», а також записав нову пісню, присвячену «Євромайдану».