Біллі Мілліґан Бенд Слова пісень
Біллі Мілліґан Бенд

Біллі Мілліґан Бенд (анг. — Billy Milligan Band, рос. — Билли Миллиган Бенд) — київський арт-рок гурт з українською лірикою, заснований 11 березня 2013 року. Свою назву гурт запозичив у Біллі Мілліґана, найвідомішої людини із діагнозом «множинної особистості» в історії психіатрії. У свідомості американця Біллі Мілліґана жили 24 абсолютно різні особистості — від 3-річної дівчинки Крістін з Англії до 23-річного югославського комуніста Рейджена. Ці особистості перемикалися з однієї на іншу, а сам Біллі був як транслятор. Подібним до свідомості Мілліґана є звук гурту.

Історія Біллі Мілліґана була описана у документальних романах Деніела Кіза «Множинні розуми Біллі Мілліґана» та «Війни Мілліґана», було знято низку документальних та фантастичних фільмів. Цей музичний проект є абсолютно унікальним явищем в історії музики, адже музиканти не дають двох однакових сольних концертів та кардинально змінюють звучання із кожним новим альбомом. Часто авторські концерти супроводжуються моновиставою, де актор читає монологи або спілкується із гостями на тему, якій присвячений концерт. Автором пісень є Макс Прудеус, аранжування ж створює колективний розум "Біллі Мілліґан Бенд", тобто усі музиканти, які беруть участь у проекті.

Всі разом вони народжують композиції із мінливим як настрій звучанням та текстами, в яких гурт співає про любов, свободу, буття собою, цілісність та ролі людини у соціумі. 2014 року «Біллі Мілліґан Бенд» випускає першу студійну платівку під назвою "У твоїй голові", вона характеризується качовими електрогітарними рифами у виконанні Єгора Акулова та по саунду нагадує американський гітарний рок, який грають Audioslave та RHChP. Окрім стандартного для рок-команд квартету (вокал, гітара, бас та барабани) на цьому диску можна почути саксофон, віолончель, трубу та тромбон. Усі інструменти та ефекти до кожної пісні записувались наживо. 2016 року виходить другий альбом «Біллі Мілліґан Бенд», кияни назвали його "Хворий на Любов". Це акустична платівка, яка повністю присвячена темі любові та кохання. У часи, коли Україна захлиналася від протиріч та ненависті, музики нагадують про вічні речі, які часто забуваються у шквалі емоцій та агресії. Саунд альбому побудований навколо рояльних партій Дмитра Рижакова. Перкуссії для платівки записав Орхан Агабейлі, а на віолончелі зіграла Жанна Марчинська. Окрім класичних інструментів на диску можна також почути бітбокс. Після виходу платівки музиканти дають кілька сольних концертів у столичних театрах, під час яких переплітають свою музику із психологією та філософією. Так за піснями гурту «закріплюється» назва «п’єси», а стиль гурту починають називати «інтелектуальним арт-роком».

2017 року планується вихід третьої студійної роботи гурту «Біллі Мілліґан Бенд». Музиканти вже повідомили, що вона називатиметься «Радіопасивність». До неї увійдуть вже добре відомі столичним фанам «Іноземці», «Порох» та «Кожному своє». Також гурт обіцяє дотримуватись традицій проекту та знову кардинально змінити саунд. Третій альбом разом із Максом Прудеусом створює клавішник Андрій Орищенко, тому звук нового диску «Біллі Мілліґан Бенд» обіцяє бути ближчим до експериментального року.