Assol Слова пісень
Assol

Гуменю́к Катери́на І́горівна, більш відома, як Ассоль (народилась 4 липня 1994, Донецьк) — українська співачка. Народилася у місті Донецьку, Україна. У три роки Ассоль стала займатися вокалом, у сім років вийшов її перший диск «Алые паруса». На його підтримку було організовано шоу «Ассоль и её друзья». Тоді ж Ассоль отримала два дипломи російського комітету реєстрації рекордів планети «як наймолодший виконавець», що випустив свій компакт-диск і дав сольний концерт. У вісім років відбувся другий сольний концерт — «Звезда Ассоль».

У 2004 р. Ассоль знімається в серіалі Світлани Дружиніної «Таємниці палацових переворотів». Вона зіграла 10-річну племінницю цариці — Анну Леопольдівну. У грудні 2005 р. співачка брала участь у зйомках програми «Шлягер року» для каналу «УТ-1»; у ювілейній програмі «10 років Шлягеру», де вона та автор пісні «Считалочка» Д. Муравецкій отримали дипломи; у концерті «Золота Шарманка», де отримала міжнародну премію. У новорічному мюзиклі «Метро» на каналі «1+1» Ассоль виконала пісню М. Мозгового «Край, мій рідний край».

У квітні 2006 р. відбулася презентація кліпу на пісню «Оле-оле». Кліпмейкером кліпу виступив Вадим Якіменюк. З цього часу починається тісна творча робота із Дмитром Муравицьким (Муріком). Він виступає автором і композитором пісень Ассоль. З піснею «Небо» Ассоль кілька тижнів тримається на лідируючих позиціях у всеукраїнському хіт-параді «Золота Шарманка» на «УТ-1». У 2006—2007 рр. з'являється два нових кліпи співачки — переддень Нового Року кліп «Снег», навесні — «Поздравляю». Пізніше співачка представляє слухачам новий альбом під назвою «О тебе».

Після цього Ассоль зробила тривалу перерву в концертній діяльності, під час якої знаходилась в Об'єднаному Королівстві, де відточувала свою вокальну майстерність. Там вона й зайнялась підготовкою музичного матеріалу, у чому чималу роль зіграв відомий співак і продюсер Дмитро Клімашенко, співвласник продюсерського центру «DK & MOON». Саме він виступив автором пісень і музичним продюсером альбому. У жовтні 2009 р. Ассоль заявляє про своє повернення і починає активну роботу на звукозаписній студії Дмитра Клімашенка. Співачка змінює музичний стиль на користь R & B. 1 грудня 2009 р. співачка виступає на концерті «SOSстрадание», кошти від якого пішли на допомогу хворим на СНІД. 18 січня 2010 р. відбулася офіційна презентація пісні «Я не предам».