Анастасія Петрик Слова пісень
Анастасія Петрик

Анастасі́я Íгoрівна Пе́трик (Настя Петрик; нар. 4 травня 2002, Нерубайське, Одеська область) — українська співачка, переможниця міжнародних дитячих конкурсів «Дитяче Євробачення 2012» і «Дитяча Нова хвиля 2010». Молодша сестра співачки Вікторії Петрик. Народилась 4 травня 2002 року в селі Нерубайське Одеської області. Брала участь разом зі старшою сестрою Вікторією у телевізійному шоу «Україна має талант-2», на якому дівчата увійшли до числа 50 найкращих талантів країни. Успішно виступала на дитячих музичних конкурсах «Молода Галичина 2009» (1-а премія) і «Чорноморські ігри 2009» (2-а премія).

У віці 8-ми років отримала перемогу у молодшій групі і приз глядацьких симпатій на пісенному конкурсі «Дитяча Нова хвиля», який проходив в Артеку в серпні 2010 року. У фіналі конкурсу виконувала пісні «I Love Rock'N'Roll» і «Oh! Darling». Сестра Вікторія на цьому ж конкурсі перемогла у старшій віковій групі. Наступного року брала участь у «Дитячій Новій хвилі» як почесний гість, виконавши в дуеті з Філіпом Кіркоровим на сцені пісню Ірини Білик «Сніг». На рахунку юної співачки дуети з іншими відомими артистами — зокрема з Ніною Матвієнко вона виконувала пісню «Скрипаль осінній». З Настею співпрацюють кінематографісти — наразі вона знімається у художньому фільмі «Пташинка».

8 червня 2012 року за результатами національного відбору Настя Петрик отримала право представляти Україну на міжнародному конкурсі «Дитяче Євробачення 2012». У фіналі конкурсу, який відбувся 1 грудня в Амстердамі, виконувала пісню «Небо», написану у стилі дабстеп. За результатами голосування зайняла 1-е місце (12 країн-учасниць оцінили пісню «Небо» у 138 балів). Настя вирізняється не по-дитячому дорослим джазовим вокалом. На думку співачки Ані Лорак: «Ця маленька дівчинка співає як Елла Фіцджеральд».