Пан Пупець Пісні
Пан Пупець

Пан Пупец — український музичний гурт з Івано-Франківська, створений в 2004 році, основним напрямом в стилі є панк-фанк-рок. Але сам гурт називає свій музичний напрям «КурваМама Style (вільний та необмежений)».

Івано-Франківський гурт, що складається з трьох учасників та носить дивну назву, створено 2004 року. Історія традиційна: грали в різних гуртах, шукали свій саунд…врешті знайшлися і створили той самий саунд. На що це схоже? На коктейль у якому кожен знайде для себе потрібний інгредієнт, результат синтезу гітарного драйву, басового груву та несамовитих драмових ходів які у комплексі створюють те, що ми називаємо Пан Пупец`. За час свого існування команда реалізувала студійний альбом («Пан Пупец» 2006) та два EP - «P.Z» (2009), «П’ятниця – хлоп’ятниця» (2013). Записують музиканти свій матеріал на місцевій незалежній студії «Frost Magnetic Rec», що була заснована басистом гурту. Треки «пупців» також зустрічались на декількох компіляціях, таких як «Слухай своє»(vol.5&9) та «Рок січ 2008». На пісні «Байдарка», «Свист Гір» та «Курва Мама» знято відеокліпи. Остання відео робота неоднозначно сприйнята мас-медіа та не пройшла цензуру деяких ЗМІ. Кінцевий продукт гурту публіка отримує в чистому вигляді, так як «пупці» не обмежують себе форматними рамками, плюс, записаний та готовий до релізу матеріал не проходить через фільтри саундпродюсерів. Щодо стильових тегів - тут музиканти залишають простір уяві слухача.

Концертна діяльність гурту включає в себе виступи на масштабних фестивальних майданчиках України та Польщі, таких як «Рок Січ», «Захід», «Славське Рок», «Республіка», «Під камінь», «Тустань», «Goblin Show», «Потяг до Яремче», «EKOlomiya». 2008 року Пан Пупец` гастролюють разом з киянами «Борщ» та австралійськими інді-рокерами «Asleep At The Park» в рамках туру «Емінема нема». У тому ж 2008 створюють разом з Сашком Піпою (ВВ, Борщ) разовий проект «Пан Піпа». У 2009 музиканти повідомили про вихід в світ нового міні-альбому під загадковою назвою «P.Z.» у якому музиканти висловлюють своє захоплення народному артисту України – п. Павлу Зіброву. Також колектив продемонстрував нову відео-роботу на гуцульську композицію «Свист гір» що увійшла до дебютного диску групи. Цікавим стало те, що робота є мультиплікаційною з застосуванням аплікативної техніки. У 2010 у крісло ударника покидає Андрій Михайлов, а його місце займає Олег Федик. В 2011 році гурт бере участь у зйомці фільму «Потяг до Яремне. 40 років потому». Святкуючи 350-у річницю рідного міста у 2012, музиканти грають в прямому ефірі місцевої радіостанції та викладають у всесвітній мережі відео зняте під час ефіру, тим самим доказуючи, що Пан Пупец` - гурт, який «правильніше» слухати наживо. В 2013 відбувся реліз ЕР «П’ятниця – хлоп’ятниця» - міні–альбом, в якому чути доросліший саунд та серйозна заява про те, яким цікавим та багатогранним буде їхній новий альбом.

Після тринадцяти років спільної творчої діяльності (двох альбомів, двох ЕР та чималої кількості синглів), івано-франківський альт-панк-гурт «Пан Пупец`» оголосив про завершення свого існування, оприлюднивши у мережі прощальний сингл-реквієм «Не Вмирай Молодий». Учасники тріо не повідомили прихильників про причини такого рішення, записавши лише невелике відеозвернення до них.

«Ми помираємо як гурт, і прощаймося з аплодисментами. Щиро вдячні за все те, що ми пройшли з вами. «Пан Пупец`» is dead», – кажуть колишні учасники альтернативної команди.