Один в каное Слова пісень
Один в каное
Оди́н в кано́е — український музичний інді-гурт зі Львова. Гурт «Один в каное» бере початок у 2010 році у Львові, коли ініціатор створення колективу зібрав на спільні репетиції 7-8 досі незнайомих між собою людей. Колектив грав дуже різну музику. У новому гурті співало троє солістів. Водночас жоден учасник колективу не був професійним музикантом. Члени колективу змінювалися протягом року, поки Ірина Швайдак та гітарист Устим Похмурський не вирішили відділитись. Згодом до них долучилась Олена Давиденко, і тоді сформувався сучасний склад колективу «Один в каное». З часом гурт почав активно гастролювати та з'являтися на сцені різноманітних фестивалів. У 2012 році гурт переміг у російському конкурсі Metro On Stage, після чого виступив у Москві на Поклонній горі разом із гуртами-переможцями з інших країн. Попри набуту популярність, до 2015 року усі члени гурту займалися також професійною діяльністю. Гурт не має продюсера та команди, усіма організаційними питаннями керують самі музиканти. У 2016 році вийшов перший однойменний студійний альбом, у який увійшли одразу 25 пісень. Запис альбому здійснювався у Дніпропетровську. Також відбувся всеукраїнський тур майже усіма обласними центрами України (крім Криму, Донецька і Луганська). Під час туру змінився склад гурту: перкусіоністку Олену Давиденко замінив Ігор Дзіковський.

Назва гурту виникла випадково. Ірина, читаючи в інтернеті матеріал про індіанців, зустріла одне з їхніх імен — Вікенінніш. У перекладі українською воно звучало як Один в каное, що їй дуже сподобалося, і вона вирішила використати його для назви гурту. Логотип гурту за формою нагадує шестипелюсткову квітку, яка запозичена із поширеної форми резонаторних отворів традиційної української бандури. Водночас кожна пелюстка символізує човен.

Зараз до складу гурту входять такі музиканти: Ірина Швайдак — спів; Устим Похмурський — гітара; Ігор Дзіковський — перкусія. Колишні учасники: Олена Давиденко — перкусія.