Міка Ньютон Слова пісень
Міка Ньютон

Мі́ка Нью́тон (справжнє ім'я — Окса́на Стефа́нівна Грица́й; 5 березня 1986, Бурштин, Івано-Франківська область, Українська РСР, СРСР) — українська співачка та акторка. У 9 років почала виступати на сцені; одного разу в школі з класом зірвала концерт. Закінчила музичну школу за класом фортепіано, паралельно займалась вокалом. З 11 років займається карате. 2001 переїхала з Бурштина до Києва і вступила до Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв на відділення естрадного вокалу. Наразі проживає у США, випускає пісні англійською й українською мовами.

У 2002 році здобула перемогу на фестивалі «Чорноморські ігри» у Скадовську. Там же познайомилася з продюсером Юрієм Фальосою і того ж року підписала з ним контракт. Саме Юрій Фальоса вигадав Оксані її сценічний псевдонім: Міка — від Міка Джаґґера («Rolling Stones»), Міка Бокса («Uriah Heep»), а Ньютон — від англійського словосполучення «new tone» (укр. новий тон). Він же переконав співачку не використовувати українську мову у сценічній діяльності.

Перші російськомовні хіти співачки — «Убежать» та «Аномалия». Відеокліп на пісню «Убежать» українські телекомпанії відмовилися пускати в ротацію з причин його еротичного вмісту. Це призвело до зйомки кліпу на пісню «Аномалия». Другий кліп приніс співачці перший подих слави. Наступні кліпи на пісні «Лунопарк» (2005) та «В плену» (2007) знімали в Російській Федерації, у Москві.

У квітні 2008 року створила громадську організацію «За МИР». У 2011 році співачка з піснею «Angel» перемогла в українському національному відборі на конкурс пісні Євробачення 2011. Втім, за офіційними результатами СМС-голосування вона отримала 29064 голосів з 1996 телефонів. Також відбулась значна накрутка голосів за Міку Ньютон і в Інтернет-голосуванні. Національна телерадіокомпанія України призначила повторне голосування, яке мало відбутися 3 березня[6]. Але через відмову інших учасників на Євробачення поїхала Міка Ньютон. 5 березня співачка та її продюсер Тимофій Нагірний отримали благословення на участь в конкурсі від настоятеля УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана).

12 травня, у другому півфіналі, Міка виступала на конкурсі шостою та отримала місце у фіналі, який відбувся 14 травня. У фіналі «Євробачення 2011» Міка, набравши 159 балів, посіла 4 місце, незважаючи на всі негативні прогнози букмекерів. Після Євробачення поїхала в Каліфорнію, планувала жити в США до 2013 року, «JK-music group» запропонувала їй та її продюсеру Тимофію Нагорному співробітництво та просунення співачки на заході. З Мікою працює музикант Ренді Джексон.