Марія Чайковська Слова пісень
Марія Чайковська

Марія Чайковська — українська співачка, піаністка, піснярка. Чайковська — автор багатьох пісень і кількох інтернет-хітів, серед яких як її сольні роботи, так і пісні, виконані спільно з музикантом Гушею Катушкиним, Євгеном Соєю. Марія пише і співає українською та російською мовами, акомпанує собі на фортепіано. Душевна лірика, оригінальна манера гри, драматизм виконання і чистий голос принесли молодій співачці заслужену любов глядачів і критиків. Також виконує пісні на вірші сучасних поетів: Євгена Сої, Віри Полозкової, Володимира Тока.

Народилася Марія Чайковська 27 жовтня в Сумах. У віці п'яти років отримала перші уроки гри на піаніно від мами, диригента і солістки місцевого хору. Саме завдяки мамі вдома постійно звучали класика і джаз, що мали серйозний вплив на розвиток молодої виконавиці. З 7 років Марія пішла до музичної школи № 3 в місті Суми і закінчила там перший клас у педагога Неллі Воронцової. Саме педагог розгледіла в дівчинці серйозний талант і порадила вступити до спеціалізованої школи. У рідному місті такого навчального закладу не було, і у віці 9-ти років Марія з мамою переїхали до Харкова. У Харкові майбутня співачка потрапила до класу педагога Олени Колесникової. За словами Чайковської, ця жінка «яка надихнула її своєю величезною любов'ю до гри на фортепіано, вона була поглинена музикою». Жила Марія в той час у гуртожитку при музичній школі. У 7-8 класі Марія Чайковська почала писати музику і пісні. Перший її твір був написаний під враженням від ​​романтичної драми «Осінь в Нью-Йорку». Дівчина повернулася додому і, як їй здавалося, повторила музику з кінострічки. Пізніше вона переглянула «Осінь» і зрозуміла, що її мелодія і мелодія з фільму абсолютно не схожі, вона випадково створила щось нове. Потім до цієї мелодії з'явилися слова.

Після закінчення школи Марія Чайковська вступила до консерваторії — спочатку в Москві, але обставини склалися так, що вона була змушена повернутися до Харкова. Там вона склала іспити і вступила відразу на два відділення Харківської консерваторії: джазове і класичне. Обидва відділення успішно закінчила. У студентські роки почала активно виступати і гастролювати як джазовий музикант. Тоді ж почала брати участь у різних профільних конкурсах і вигравати їх.

Пише і співає пісні російською та українською мовами, акомпануючи собі на фортепіано. Чистий голос, яскрава драматична подача і унікальна манера гри перетворюють кожен її виступ на неповторне свято серця. Щедрі на порівняння критики проводять масу паралелей (від Едіт Піаф і інших яскравих жінок з естрадного небосхилу до «Вакарчука у спідниці», хоча точніше було б сказати «у сукні»), але жодна з них не може розкрити і малої частки того, що відбувається на концертах. Не потрібно ніяких додаткових елементів шоу, коли емоційний феєрверк артистки засліплює, змушує плакати і сміятися в ту мить, коли слухач впізнає в пісні себе у найяскравіші моменти життя. Щира тонка лірика, пронизливі мелодії і атмосферне фортепіанне звучання, що з'єднує нотки класичної школи, французького імпресіонізму та сучасного джазу — все це обов'язкові компоненти коктейлю, який неодмінно варто спробувати.