Mari Cheba Слова пісень
Mari Cheba

«Mari Cheba» — український електронний гурт, заснований солісткою та автором пісень Марі Чебою у серпні 2015 року. Вокальні здібності українки оцінила світова музична індустрія: дівчина стала володаркою звання «кращий жіночий вокал» за версією Trip Hop Nation серед виконавиць з Америки і країн Європи. До складу гурту входять клавішник Валентин Латиш та електро-гітарист Денис Рильков. У 2016 році «Mari Cheba» стали номінантами премії Yuna в категорії «Відкриття року». Музиканти гурту були учасниками благодійного туру в зоні АТО «Підтримай своїх», у якому взяли участь українські зірки (М. Бурмака Т. Матвієнко, А. Мірзоян, Злата Огнєвіч, А. Приходько, Руслана, Ярмак та ін.).

Марія народилася в передмісті Києва, але в ранньому дитинстві батьки відвезли її в Кривбас. Дівчинка виросла і зрозуміла, що писати й виконувати пісні виходить у неї найкраще. В травні 2010 року Марія Чеховська і гітарист Віталій Теличко, які знайомі ще з криворізької музичної школи №3, створили акустичний гурт. У 2012 році на лейблі Ultra Vague Recordings гурт випустив альбом «Minimalism», у якому було всього дві лінії - вокал і гітара. Цей альбом був своєрідним пошуком свого місця, притаманний кожній людині. Через рік цей тандем розпався.

Після закінчення навчання в криворізькому університеті, на філфаку, вона повернулася до Києва, який вважає своїм місцем сили. Талановитій дівчині сили надають не тільки красиві місця міста, а й знакові люди, які тут зосереджені. Співачка під псевдонімом Marija Cheba працювала з Євгеном Ступкою з 2013 по 2014 рік, саунд-продюсером, відомим роботою над альбомом Океану Ельзи «Янанебібув», синглом Земфіри «Досвидания», платівкою Діани Арбеніної «Цунами» та записала з ним декілька синглів. У квітні 2015 року пісня iiiii eyes x #soundspace «Delphina Hvylyna» гурту Marija Cheba потрапила в компіляцію найкращих жіночих тріп-хоп вокалів «Special edition Trip Hop Nation Friends», який серед американських, британських й інших учасників збірки став єдиним україномовним треком . Саму ж компіляцію зміксував піонер тріп-хопу й засновник гурту «Morcheeba» Пол Чіба (Paul Cheebа).

У 2015 році Марі із гітаристом Денисом почали пошук електронного складу для нового проекту виконавиці — Mari Cheba. Тоді у їхній музичній сім'ї з'явився клавішник Валік Латиш, а після – електронник Діма. Музиканти Mari Cheba у своїй творчості почали сповідувати інтуїтивний підхід до творчості, експериментуючи зі звуком, не дотримуючись якихось стандартів і правил. Група поєднала найрізноманітніші стилі зі змішування вокальних ефектів, створюючи унікальний саунд-дизайн і власну архітектуру звуку. 19 червня 2016 року гурт випустив дебютний альбом «IONA».