Luiku Слова пісень
Luiku

LUIKU — сольний музичний проект Дмитра Ципердюка — лідера проекту «Dazzle Dreams». Створений у 2013 році. Стиль проекту — запальний цигансько-український денс, багатьом він також нагадує творчість Горана Бреговича. У LUIKU вплітається українська музика, турецька, польська, румунська, угорська — така своєрідна «транскарпатія». Luiku спочатку планувався як саундтрек до одного фільму, і навіть не мав власної назви. Але згодом назва зявилася. Є такий персонаж із фільму «Табор Уходит В Небо». — циган Лойко Зобар. І Luiku (Луйку) — це щось середнє між іменем Лойко і західно-українським словом «вуйку» (котре значить «дядьку», «чоловіче»). І з цих двох речей і виникла назва Luiku. Аранжуваннями в проекті займається Дмитро Ципердюк і Ґреґ із Dazzle Dreams.

На сцені Дмитро виступає разом з акордеоністом та діджеєм (який також грає на перкусії). ершим синглом вибрали пісню «Ой, Єзус Марія».

Сама фраза «Ой, Єзус Марія» — це такий викрик, коли щось відбувається. Майже як: «шляк би тебе трафив». Тобто, це не є молитва. Пісня виникла на базі однієї історії в селі Осмолода, де дуже багато лісорубів. У них там бізнес. Їх запрошували на якісь періодичні вирубки лісу. Вони заробляли гроші, а потім у чайній їх пропивали і в результаті поверталися додому ні з чим. І я якось чув у чайній в Осмолоді, гуцул каже: «Навіщо той ліс рубали, хай би ріс і так попропивали всі бабки». Ось так з'явився сюжет пісні. Перший альбом проекту «Єгер Майстер» потрапив до топ-10 найкращих українських альбомів 2015 року.