Хмародери Пісні
Хмародери

Хмародери - український рок-гурт, заснований у 2008 році. Стиль музики "Хмародерів" зазвичай визначають як "аграрний панк-рок". Гурт створили гітаристи Андрій Андрушко, Петро Нагірний та вокаліст Андрій Колодійчук (Андрон Небухай), які народились та виросли у місті Дубляни Львівської області. Усі вони разом займались музикою із 1993 року, виступали під назвою "Чорна Мері", проте "Хмародери" стали першим помітним результатом їхньої співпраці. У 2008 році до колективу приєднався барабанщик Остап Сухоцький, на той час студент першого курсу Львівської музичної академії і басист Олег Садовський. У 2008—2009 році "Хмародери" стали переможцем онлайн хіт-параду і як винагороду безкоштовно записали пісню "Ти потрібна мені" на студії "100% records" (м. Київ), а також самостійно створили демо-запис девяти пісень під робочою назвою "Мамо, дивись, я граю!", які швидко поширилися у соціальних мережах. З 2008 по 2011 рік "Хмародери" активно виступають на регіональних фестивалях (Чернігівське—Фан-зона, Бандерштат, Цвіт Папороті та ін.), записують пісні "Google.com" та "Ліда" на студії Олега Мороза. Восени 2010 року команда самотужки знімає кліп на пісню "Ліда".

У 2011 році на зміну Сухоцькому та Садовському приходять Григорій Вельчев (барабани) і басист Паша Корсун (гурт niagAra). В оновленому складі "Хмародери" виступають хедлайнерами першого дня фестивалю Тарас Бульба-2012, виступають у Фан-зоні Євро-2012 у Львові та ін. У 2012 році записують пісню "Made in China". В грудні 2012 колектив покидає один із засновників, гітарист Андрій Андрушко та барабанщик Григорій Вельчев. Згодом місце барабанщика зайняв Тимофій Йода, а другого гитариста команда вирішила не запрошувати.

В листопаді 2013 року гурт відновив роботу і випустив пісню "Газ", яка одразу потрапила у ротацію львівських радіостанцій у зв'язку із подіями Євромайдану. У 2014 році продовжилась концертна діяльність і був підготовлений до випуску новий музичний матеріал, однак у зв'язку з війною на сході України, нові пісні "Хмародери" вирішили тимчасово не пускати в ротацію. Винятком стали лише дві пісні: "Курдупелька", яка записана в не зовсім звичній для гурту манері, та "Хто там".